Aplinkosauga

Viso pasaulio vartotojai vis geriau supranta, kad įsigydami aplinkai nekenksmingą produkciją prisideda prie aplinkos gerovės ir išsaugojimo. Ypač tai ryšku mūsų eksporto rinkose, Skandinavijoje, todėl gamyboje stengiamės diegti kuo tvaresnius sprendimus.

uPVC langai ir durys

2019 m. pradėjome gaminti langų ir durų sistemas, kurių profilius sudaro nuo 20 % iki 49 % perdirbto uPVC. Vertinant mūsų pirkimų apimtimi, tai yra 38 tonos perdirbto plastiko per metus, arba – 76 tonomis mažesnė CO2 emisija ir 90 % mažiau sunaudojamos elektros energijos, palyginus su neperdirbtu plastiku.

Skaityti daugiau

Aliuminio langai ir durys

Nuo 2020 m. pradėjome naudoti ekologiškiau išlietus aliuminio profilius. Naudodami „Hydro“ CIRCAL ir REDUXA lydinius, ženkliai prisidedame prie išmetamo CO2 kiekio mažinimo. Hydro REDUXA lydinys yra gaminamas naudojant hidroenergiją, gaunamą iš judančio vandens kartu su nauja energiją taupančia technologija, o Hydro CIRCAL lydinys – iš perdirbto aliuminio. Naudojant REDUXA technologiją CO2 emisijos profilių gamybos procese sumažėja per 50 %, o CIRCAL – net per 70 %, palyginus su standartiškai liejamais profiliais Europoje.

Tačiau tai – ne visi tvarumui gerinti skirti sprendimai. Artimiausiu metu planuojame gamybinio pastato renovaciją energiniam efektyvumui padidinti. Ant gamybinių pastatų stogų taip pat bus įrengti saulės kolektoriai, kurie leis pasigaminti iki 20 % visos mūsų per metus sunaudojamos energijos kiekio. Abi šios investicijos sieks apie 200 tūkst. eurų. Orientuodamiesi į tvarumą, mes prisidedame prie aplinkos tausojimo ir jai daromo neigiamo poveikio mažinimo. Atsakinga sąveika su aplinka – vienas iš kertinių NorDan „Perfekt Samspill“ (liet. „Tobulas bendradarbiavimas“) filosofijos aspektų.